Tiny House Evlerin Avantajları

Tiny House Evlerin Avantajları

Tiny house yapıları tercih edecek olanlar bu konuda seçecekleri evleri alırken özellikle merak ettikleri konularda bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle tiny house ev alırken sık sorulanlar arasında kalitesinden fiyatına, ödeme koşullarına, malzemelerine ve daha pek çok farklı konu üzerinden bilgi alınmak istenir. Tiny house evler güvenli midir? Evet, tiny house yapılar kullanılan malzemelerin kalitesine göre hem dayanıklı hem de güvenli alan oluşturmaktadır. Daha uzun süre kullanımı sağlanması nedeni ile kurulumu yapılan alanda 40-50 yıl kadar aynı şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Tiny house evler betonarme evlere göre kullanışlı mıdır? Betonarme evlere oranla özellikle ısı yalıtımı konusunda daha kaliteli sonuçlar alınmasını sağladığından yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca daha kısa süre içresinde kurulumu yapıldığında beklemek zorunda kalınmaz. Yapılar istenildiğinde sökülebilir mi? Yapıyı istediğinizde kurulumunda olduğu gibi parçalatarak daha kolay kaldırma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca sökülmesi durumunda parçalar yeniden ustası tarafından birleştirilerek ikinci el tiny house yapılar oluşturulabilir. Tiny house yapılar kaç katlı yapılabilir? Talebinize göre tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilir. Özellikle daha fazla alana yerden tasarruf ederek sahip olmak isteyenler için çift katlı seçenekler kullanılabilir.

Ülkemizde tiny house evlerin kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kullanmayı tercih edenler adına pek çok avantajı bulunmakta. İsteklerinize göre şekillenen bu tiny house evlerin olumlu yanlarını hep birlikte bir gözden geçirelim. Öncelikle tiny house evlerin en önemli avantajı yapım ve süresinin kısa olmasıdır. Daha önceki yazılarımızda da olduğu gibi Tiny house evler temel betonu üzerine montaj şeklinde ilerlemektedir. Tabi bu süreler istediğiniz Tiny house ev büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Tiny house evler ergonomoiktir ve taşınabilirler. Betonarme yapılara göre en büyük avantajlarından biri budur. Sökülüp geri monte edilme işlemi biraz zaman alsa da bildiğiniz üzere betonarme evlerde bunun gerçekleşmesi mümkün değildir. Tiny house evlerin bir diğer önemli avantajı ise, betonarme yapıların maliyetinin ortalama %20’si gibi bir rakama mal olmasıdır.

Bilinenin aksine ısı ve ses yalıtımı rahatlıkla yapılabilmekte ve etkili olmaktadır. Çelik iskeletlerinden ötürü depreme karşı dayanınklılık göstermektedirler. Tiny house evlerin kurulum süreci hızlı bir şekilde gelişmektedir. Oldukça pratik bir şekilde bu işlem sonlanır. Tiny house evlerin maliyetleri konusunda bir diğer avantajı ise belediyedeki işlemlerinin çok fazla masrafı olmamasıdır. Gayet rahatlıkla bu işlemleri çözebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Tiny House başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi