Neden Tiny House Almalıyım?

Neden Tiny House Almalıyım?

Ülkemizde 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan büyük Marmara depreminden sonra hızla gelişen tiny house sektörü, deprem bölgesinde bulunan ülkemizin güvenli yapı ihtiyacını karşılamaktadır. Tiny house evler esnek ve hafif yapıları nedeniyle deprem ve her türlü doğal afetlere karşı koyabilmektedir. 1. derece depreme dayanıklı tasarlanıp fabrika ortamında hatasız üretildikleri için oldukça güçlüdürler. Deprem esnasında hafif ve esnek oluşları sebebiyle sallantı esnasında bir göçme yaşanmamaktadır.

Betonarme bir evin planlaması ve imalatı için aylar hatta yıllar gerekebilir. Tiny house yapılarda ise bu süre ön üretimli olarak fabrikada üretildiği için çok kısadır. İstediğiniz boyutlarda ve özelliklerde bir eve ortalama bir ay gibi kısa bir sürede sahip olabilirsiniz.

Kaliteli malzeme, kaliteli işçilik ile üretilen, güvenli elektrik,su sistemleri ile donatılan tiny house evler uzun ve konforlu bir ömre sahiptir. Kullanılan sac kalınlığı, galvaniz kalitesi, betopan kalitesi ve sağlam bir işçilik ile betonarme yapılar ile yarışır bir ömre sahip olacaktır

İstediğiniz özelliklerde ve istediğiniz büyüklükte bir evi bütçenize göre tasarlayabilir, uzun yıllar konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Ön üretimli olması, uzun inşa süreleri olmaması, daha küçük alanlarda daha büyük yaşam alanı sunması gibi özellikleri ile konforu ve ekonomikliği bir arada yaşayabilirsiniz.

Demonte olarak fabrikalarda üretilip sahada montajı yapılan tiny house yapılar, istenildiği zaman sökülüp başka bir alanda değerlendirilebilir. Çok kolay bir şekilde planı değiştirilebilir, ekleme ve çıkarmalar yapılabilir. Ayrıca yapı hiç bir zaman enkaz olarak elinizde kalmaz, her zaman ikinci el piyasasında kendine müşteri bulabilir, hem sizin hem ülkemizin ekonomisine katkı sunar.

Tiny house evler her mevsim ve her bölgede sağlıkla kullanabileceğiniz evlerdir. Tiny house yapılarda kullanılan malzemelerin yüzde sekseni geri dönüşüm ile çevreye zarar vermeden geri dönüştürülebilir. Hızlı ve fabrikasyon imalat sebebiyle çevreye ve insan sağlığına zararı diğer yapım tekniklerine göre yok denecek kadar azdır.

Kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edilmiş tiny house yapılar sahip olduğu üstün yalıtım özellikleri sebebiyle hem kullanıcılarına, hem ülke ekonomisine ısıtma ve soğutma giderleri bakımından ciddi tasarruf sağlar. Önceden planlanmış olması ve fabrikasyon üretimli olması sebebiyle üretim ve montaj esnasında malzeme israfı yaşanmaz.

Bir önceki yazımız olan Tiny House İçi Nasıldır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi