Yalıtımlı Tiny House

Yalıtımlı Tiny House

Teknolojinin hızla değişmesi ve gelişmesi ile birlikte ayak uydurmaya çalışarak sizler için hizmetlerimizin kalitesini yükseltiyoruz. en iyi üretim şekli ile karşınızda olan trainer tiny house firması olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkararak talepleriniz doğrultusunda hareket ediyoruz. Mükemmelin yakınında olmak ve ısı yalıtımı konusunda sizlere daha iyi hizmet sunacak barınma ihtiyaçlarınız için yalıtımlı tiny house modellerimiz ile daha sağlıklı bir yaşam alanını elde edebilirsiniz. En büyük eksiklerden biri olarak bilinen yalıtım sorunu artık yok diyebiliriz. Trainer tiny house ailesi olarak kullanılan kaliteli malzemeler ile beraber daha sağlıklı ve daha koruyucu yapılanmalar gerçekleşiyor. İnşaat sektörünün gelişmesine bağlı olarak sizlerden gelen taleplerin bu yönde olması da ısı yalıtımı problemini ortadan kaldırdı. Bu da demektir ki, hangi hava şartlarını yaşarsanız yaşayın yalıtımlı tiny house ev modelleri sayesinde konforlu bir yaşam alanı oluşturmanız artık mümkün.

Kuruluşumuzdan bu yana siz değerli müşterilerimiz için her dakika yeni bir şeyler üretmeye devam eden trainer tiny house ailesi olarak sizi mutlu etmeyi amaç edinmiş bulunmaktayız. Artan dünya nüfusu ve bu nüfus içinde barınan Türkiye de zamanla artan barına ve sanayi yapıları ihtiyacına en çok yanıt verebilen yapılardan olan yalıtımlı tiny house modelleri ısı ve ses açısından ekstralar dahilinde bünyesinde taşımaktadır. Oldukça donanımlı ve güvenli yüksek izole malzemelerden üretilen içerideki ısıyı dışa iletmemesi ve dış mekandaki ısıyı da içeriye almaması gerekir. Tekerlekli tiny house evlerde ısı yalıtımı ve ses yalıtımı ısı cam özelliğini gösteren sese karşıda yalıtımlı çift camlı ve pencere camları ile gerçekleşmektedir.

En önemli etkenlerden biri ise tekerlekli ev ısı yalıtımı yapılırken bölgenin iklim koşulları olmalıdır. Farklı iki bölgelerdeki tiny house modelleri ısı yalıtımı için düzenleme yapılması şarttır. Örneğin Karadeniz ile Akdeniz bölgesi arasındaki ısı farkları gözden kaçırılmamalıdır. Yalıtımlı bir tiny house üretmek ise amacımız, iç ve dış cephe kaplamalarında özellikle de çatı kaplamalarında ısı transferi ve ısının kaybının ne derecede olabileceğini bilmemiz gerekir. Yalıtımlı bir tiny house istiyorsak iç ve dış cephe kaplamalarında ısı transferi ve kaybı çok olabileceği için dikkatli davranmamızda yarar vardır. Tiny house üretiminde iç cephe kaplamalarında dansite oranları yüksek köpük eps malzemesiısı değerleri yüksek cam yünü ve taş yünü izocamlar kullanılmalıdır. Ayrıca osb ve lambri kaplamaları da buna ek yalıtım araçlarındandır. Dış cephe için sandviç panel kaplama üstü osb ve amerikan siding kullanılabilir.

Tiny house evlerin bitiminden sonra ekstra bir şekilde tamir edilip onarılabilir ama su yalıtımında böyle bir şey için bazen çok geç olabilir. Eğer zemin yalıtımı yeterli değilse zeminden alınan su zemin alt şasesini deforme eder. Su, izo cam malzemesinin en büyük düşmanıdır. İzo cam lifli bir yapıya sahip olduğu için suyu emmesine rağmen havalandırılsa da kolay kolay suyu bünyesinde atamaz. Yapılan ısı yalıtımları TSE ve ISO standartlarının altında olmamalıdır. Hem ısı transferi sağlanmalı hem de estetik görünüm elde edilebilmelidir. Trainer tiny house ailesi olarak gelişen bünyemiz kapsamında sizlere daha temiz, kaliteli ve güvenilir yapılar üretmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Taşınabilir Evlerde Son Trendler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi