Lüks Tiny House Evler

Lüks Tiny House Evler

Lüks tiny house evler ifadesi kimilerine ilk bakışta garip gelebilir. Çünkü genellikle lüks olarak algılanmayan tiny house modelleri lüks arayışında olan kişilere ne gibi özellikler sunabileceği konusunda ne yazık ki herkes bilgi sahibi değil. Fakat aslında bir yaşam alanını lüks hale getiren faktörler arasında iç dekorasyon ve dış mimarinin ilk sıralarda geldiği söylenebilir. Tiny house evlerin de iç dekorasyon anlamında ev halkına büyük bir özgürlük alanı tanıdığını iddia etmek yanlış olmayacaktır. Buna benzer şekilde dış mimari konusunda da gayet estetik tasarımlara sahip bir şekilde üretilen tiny house evlerin lüks bir ev beklentisinde olanların bu beklentilerine uyacağı rahatlıkla söylenebilir. Tiny house evlerin lüks kategorisine dahil olmasını sağlayan bu özelliklerin yanı sıra başka avantajlar sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Peki lüks tiny house evlerin ev sakinlerine sunduğu diğer tercih nedenleri neler olabilir?

Hiç şüphesiz ki herkes gösterişli bir evde yaşamaktan mutluluk duyar. Lüks tiny house evler, dileyen herkesin ailesiyle birlikte iyi koşullarda, hayalini kurduğu evde yaşayabilmesine önayak oluyor. Başta fonksiyonelliği ve ekonomikliği ile geleneksel yapılardan kolaylıkla sıyrılan tiny house evler, uygun maliyete ev sahibi olup bütçeyi diğer gösterişli unsurlara ayırabilmeye zemin hazırlıyor. Bu yönüyle lüks rezidanslardan büyük ölçüde farklılaşan tiny house evler, yaşam alanında lüks bir hayat kurabilmeyi mümkün kılıyor. Eğer siz de tercihinizi bütçenizi arzuladığınız gibi bir hayat kurmanızı sağlayan tiny house evlerden yana kullanmayı düşünüyorsanız, tiny house evlerin sunduğu diğer önemli avantajları da incelemeniz, kararınızı netleştirmenize yardımcı olabilir. Tamamen bir ev olarak kullanılmak üzere özel olarak üretilen ve yaşam alanında olması gereken her detayı içerisinde barındıran lüks tiny house evler, dışarıdan veya içeriden bakıldığında geleneksel ev algısını pekiştirecek bir görünüme sahiptir.

Modern tasarım ilkelerine uygun olarak üretilen tiny house yapılar, ev dışı bir alan izlenimine yer vermediği için dileyen herkesin gönül rahatlığıyla yaşayabileceği yaşam alanları oluşturmaktadır. Tiny house evler de uygun maliyetli bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Geleneksel betonarme evlerden kat kat düşük fiyatlara kısa sürede ev sahibi olmayı mümkün kılan tiny house modelleri buna paralel olarak uygun maliyetlere yatırım yapmaya da olanak sağlıyor. Günümüzde bir ev sahibi olmak için çok yüksek bütçelere sahip olma gerekliliğini ortadan kaldıran lüks tiny house evler ile siz de kendi evinizde konforlu bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz. Yukarıda da sözünü ettiğimiz üzere yatırımlık ev olarak da değerlendirebileceğiniz tiny house evleri yazlık ev veya bağ evi şeklinde dönemlik olarak da kullanabilirsiniz.

Tiny house modelleri deprem gibi doğal afet durumlarında dayanıklılığını koruyabildiği için uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmaktadır. Diğer yandan bakım maliyetleri oldukça düşük olan tiny house evlerin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine de bağlı olarak son derece kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanına sahip olabilmeniz de mümkün. Doğaya zarar vermeyen tiny house yapılarda kullanılan malzemeler elbette duvarları oluşturan panellerden ibaret değildir. İyi bir ısı ve ses yalıtımı için kullanılan malzemeler, tesisat donanımı ve lüks bir tiny house ev sahibi olabilmek için ihtiyaç duyulan diğer tüm teçhizatın kalitesi de tiny house evleri ömrünü önemli ölçüde etkilemektedir. Buna göre lüks tiny house evler için kullanılan tüm malzemelerin kalitesinden emin olmanızı sağlayan bir yapı firmasına başvurarak ev sahibi olmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Tiny house sektörünün lider markalarından pera tiny house firması bu anlamda yıllarca dayanıklılığını koruyacak evlerde oturmanız için en güvenilir kuruluşlardan biri olarak tanımlanabilir.

Tüm modüler ev seçeneklerinde olduğu gibi tiny house yapılarda da değişen ihtiyaçlara göre ek birimler eklenebilmekte ve yeniden ölçeklendirilebilme imkanı bulunmaktadır. Ancak elbette bunun için yapı firmanızla görüşmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda, zamanla çeşitlenen gereksinimlerinize göre yeni bir oda, balkon veya teras eklenebilmesi söz konusu olacaktır. Standart betonarme yapılar, yüksek maliyetli olmalarına karşın değişen ihtiyaçlara göre ölçeklenemedikleri için bu anlamda tiny house yapıların çok daha avantajlı birer lüks ev seçeneği olduğu rahatlıkla savunulabilir. Tiny house evlerin fabrika ortamında üretilip oldukça kısa bir sürede içinde yaşamaya uygun hale geldiğinden bahsetmiştik. Arazi üzerindeki inşaat süresi ve işçilik gereksinimleri, diğer yapı türleri ile kıyaslanamayacak kadar düşük olan lüks tiny house evler, hızla evine kavuşmak isteyen herkes için son derece ideal. Üstelik tüm parçaları fabrikada üretilen tiny house evlerde insandan kaynaklanan aksaklıkların yaşanması ihtimali de oldukça düşüktür. Bu da memnuniyet oranının epey yüksek olmasına önayak olmaktadır. Fabrikada üretilen parçaların araziye nakil edilmesinin ardından düz bir zemin üzerinde hızla kurulumuna başlanan tiny house evler, sizin için de uygun bir seçenek olabilir.

Hızlı kurulumun yanı sıra ihtiyaç halinde hızla parçalarına ayrılabilen lüks tiny house evler, herhangi bir nedenden kaynaklanan taşınma durumunda başka bir arazi üzerinde yeniden yaşam alanı haline getirilebiliyor. Yani gittiğiniz her yere taşıyabileceğiniz tiny house eviniz, yeni bir ev arama sorununu da ortadan kaldırmış oluyor. Modüler bir ev seçeneği olan tiny house evler, sahip olduğu özelliklerden dolayı yukarıda sıralanan avantajlardan çok daha fazlasını vadediyor.

Bir önceki yazımız olan Tiny House Evler Nasıl Isınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi