Tiny House Nedir?

Tiny House Nedir?

Tiny house çevre koşulları dikkate alınarak üretilen, metrekare oranları değişebilen, istenilen her türlü yerleşim alanına uyarlanabilen, fabrika sistemlerini gerektiren yapılardır. Tiny house evler günümüzde betonarme evlerde olduğu gibi ses ve ısı izolasyonunun sağlamlığı, yangın ve deprem gibi olası risklere karşı dayanıklılığı bakımından uluslararası standart ölçülerde hazırlanmaktadır. Tiny house evlerde müşterinin arzu ettiği malzeme çeşitleri de kullanılabilmektedir. Bağ evi, yayla evi, yazlık ev, kışlık ev, motel ve tatil köyleri konaklama yerleri açısından farklı amaçlarla üretilmekte olan tiny house yapılar, firmamız ideal ev tarafından en iyi şekilde ve en önemlisi çevreye zarar vermeden kısa sürede üretilebilmektedir. Tiny house evlerin saymış olduğum özellikleri dışında müşterisine sağladığı avantajları da bulunmakta olup, bu avantajlar nedeniyle neden tiny house ev almalıyım? Seklinde sorulan sorulara cevap vermek doğru olacaktır.

Neden yiny house ev almalıyım? Seklinde sorulan sorulara öncelikle tiny house evlerin avantajlarını belirtmek yerinde olacaktır. Tiny house evlerin sayısız avantajı bulunmakta olup, müşterilerimize bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkartmamış olması ve kullanışlılığı nedeniyle tercih edilmektedir. Tiny house evin tanımını yaptığımızda genel olarak hazır yapılar diyebiliriz. Ancak bu noktada hazır yapı manası aklınıza direk olarak evi teslim etme manasını getirmesin. Ev firma tarafından demonte olarak hazırlanıp sonrasında sizin belirlediğiniz alana inşa edilmektedir. Hazır kalıpları, hazır ölçüler eşliğinde belirlediğiniz alana kısa bir süre içinde yapılması anlamını taşır. Tiny house evlerin tamamlanması noktasında ortalama olarak yedi günlük bir süreci öngörmek mümkün. Şöyle ki, bir tiny house ev yaptırma düşünceniz var ise öncelikle alanınızı belirlemelisiniz. Sonrasında size uygun olan ihtiyaçlarınız dahilinde bir boyut belirleyerek ona göre bir tiny house ev seçmelisiniz.

Neden tiny house ev almalıyım? Tiny house evlerin planlanması standart planlarla yapılmış olduğundan ötürü zamandan tasarruf sağlamaktadır. Fabrika üretimi sonucu elde edilen modüler parçalar demonte olarak üretilmesi nedeniyle kısa sürede montaj işlemleri tamamlanabilmektedir. Tiny house evler hazır olarak üretilmesinden ötürü ekstra kişilere ihtiyacı ortadan kaldırmakta olup, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı gibi ihtiyaçları bulunmamasından ötürü ekonomiktir. Ayrıca tiny house evin yapım aşamasına geçilmeden önce sadece başvuru sürecinde bile, istenilen evin maliyetinin ne kadara mal olacağı hakkında bilgiler edinilebilmekte olduğundan, müşteriyi maddi anlamda sıkıntı yaratmamaktadır.

Neden tiny house ev almalıyım? Şeklinde sorulmuş olan sorulara emniyet ve güvenlik önlemleri nedeniyle denilmelidir. Tiny house evler deprem gibi olası afet durumlarında modüler yapısı nedeniyle güvenliğin en yüksek düzeyde olduğu yapılardır. Malum ülkemiz bir deprem bölgesi olup depremler ile karşılaşma olasılığımız son derece yüksektir. Bu noktada hem can hem de mal güvenliğimizi korumak adına dayanıklı yapıları tercih etmeliyiz. Dayanıklı yapı olarak da deprem noktasında son derece donanımlı tiny house evleri tercih edebilirsiniz. Hem kullanım açısından, hem inşası açısından hem de maliyet açısından son derece makul olan tiny house evi tercih ederek Hayalinizdeki ev ulaşabilirsiniz.

Genel olarak tiny house evleri bu şekilde tanımlamak mümkün. Evlerin iç özelliklerine baktığınızda metrekaresini uygun olarak ev içinde oturma odası yatak odası mutfak tuvalet banyo ve antre kısımları bulunmaktadır. Şöyle ki betonarme bir yapıdan tiny house evlerin hiçbir farkı yoktur. Tiny house evlerin alınma nedeni olarak ayrıca evlerin arsalar üzerinde taşınabilir özellikte olması gösterilebilmekte olup, bir diğer neden olarak tiny house ev içerisinde yapısal değişimlerin yapılabilmesidir. Tiny house evlerin alınma nedenlerinden biri de ısı ve ses yalıtımının sağlanmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Tekerlekli Ahşap Ev başlıklı makalemizde tekerlekli ahşap ev fiyatları, tekerlekli ahşap ev yapımı ve tekerlekli taşınabilir ahşap ev fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi