Aydın Tiny House

Aydın Tiny House

Türkiye’nin batısında yer alan illerinden birisi olan Aydın ili, ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Ege denizine kıyısı olması, büyük menderes nehrine sahip olması ve turizm açısından Türkiye’nin önemli noktalarından birisi olması Aydınlı çok kritik bir şehir haline getirmiştir. Aydın, Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bu iklim şartları Aydın ve çevresinde iki ayrı bitki topluluğunun gelişmesine neden olmuştur. Aydın şehrinde, yazların kurak ve sıcak, kışların ise ılık geçmesi nedeniyle ferah bir yaşam alanına sahip olmak, bu bölgede yaşamak isteyenlerin önceliklerinden birisidir. Mevsimsel şartlar göz önüne alındığı takdirde tiny house evlerin standart betonarme yapılara göre çok daha yüksek kalitede ısı yalıtımına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle tiny house evler Aydın’ın hangi bölgesine inşa edilirse edilsin, tercih edenler için oldukça serin, rahat ve ekonomik bir yaşam alanı sunmaktadır. Yalnızca ısı değil yüksek kalitede ses yalıtım özelliklerine de sahip olan bu yapılar sayesinde özgür bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Uzman ekibimiz tarafından bölgesel faktörler göz önüne alınarak tasarımı yapılan tiny house evler sizlere kaliteli bir deneyim yaşatmak amacıyla hazırlanmaktadır. Tercih edenlerin istek ve beklentileri doğrultularında hazırlanan bu tiny house yapılar Aydın’ın her bölgesi için kullanıma uygun yapılardır. Ttiny house evlere çok cazip fiyatlara sahip olabilirsiniz. Üstelik betonarme yapılara kıyasla daha kısa sürede üretilerek montajlanan bu yapılar sayesinde kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Şehrin merkezinde bir araziye sahip olunsa bile sizlere bahçeli müstakil bir eve sahip olma fırsatı sunmaktadır.

Aydın’ın ekonomisi tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizme dayanır. Nüfusun % 71’i tarımla uğraşır. Ulaşım kolaylığı, iklim ve tabii güzelliklerin ve tarihi eserlerin çok olması sebebiyle turizm oldukça gelişmiştir. Aydın ovaları çok bereketlidir. Modern tarım araçları, gübreleme ve sulama ile verim daha da artmıştır. Türkiye’de incir üretiminde birinci, pamuk ve zeytin üretiminde ikincidir. İl ekonomisinde kültür ve turizm varlıkları önemli yer tutmaktadır. Tarım ve turizm in gelişmesiyle birlikte konuta olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Aydın tiny house evler işletmecilere tatil köyü kurma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca tarımın gelişmesiyle birlikte meyve sebze toplama zamanlarında tiny house evler hayat kurtarıcı niteliktedir.

Tiny house ev satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus malzeme kalitesidir. Malzemeden kaçınan firmalar görüntü itibari ile sizi kendine çekebilir ama uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkabilecek sorunlar, ileri zamanlarda çok yüksek maddi giderlerinize neden olabilmektedir. Malzemeden kaçınılmış bir tiny house evin olası bir doğal afet durumunda yüksek hasarlar alması da söz konusu olabilmektedir. Fabrikamızda dayanıklı malzemelerle üretilen tiny house yapılarımız demonte şekilde evinizi yaptırmak istediğiniz alana taşınır. Tamamen sizin tercihlerinize göre yapılan çağdaş ve şık tasarımlı eviniz hızlı ve güvenli kurulumu sayesinde kısa sürede hazır hale getirilir. Demonte yapısı, zamanla istenilen değişikliklerin yapılabilmesine olanak vermektedir. Dahası demonte oluşu sayesinde gerektiği zaman evinizi taşıyabilme olanağı sunarak betonarme yapılardan ayrılır. Hafif ve esnek yapısı sayesinde de her türlü doğal afete karşı dayanıklıdır. Günümüzde tiny house evler, nerede olursa olsun huzurlu ve konforlu bir yaşam alanı isteyenlerin ilk tercihidir.

Bir önceki yazımız olan Bursa Tiny House başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi