Taşınabilir Evlerde Son Trendler

Taşınabilir Evlerde Son Trendler

Tiny house evler için son sistem kullanılarak istenilen ölçütte ve ebatlar da tiny house evler üretilmiştir. Tiny house evler, isteğe göre iki odalı, çay ocaklı ve WC dahil olacak şekilde üretilebilmektedir. Eskiden genel kullanım alanı inşaatlar iken, son zamanlarda arsa sahiplerinin de vazgeçilmez tercihlerinden biri tiny house evler olmuştur. İklim koşullarına tiny house evler gibi tiny house evlerde dayanıklıdır. İstenilen bölgeye taşınabilen tiny house evler bu özelliği ile inşaat işi ile uğraşanların tercihi olmuştur. İstenilen herhangi bir özellik tiny house evlere uygulanabilmektedir. Bu istenilen özellik depo veya revir gibi istekler olabilir. Kişinin isteğine göre Tiny house evlerin üzerine çatı da yapılabilmektedir.

Hangi bölgeye kurulacaksa o bölgenin iklim şartları ve doğal özelliklerine göre tasarlanabilir. Kurulan bölgeden kaldırılmak istenildiğinde sevkiyat işlemi de son derece kolay bir şekilde yapılır. İstendiği kadar yerinden kaldırılıp başka yerlere kurulabilir. Sel, deprem gibi doğal afetlerde tekerlekli ev modelleri ve tiny house evler hiçbir zarar görmezler. Genellikle modelleri standarttır ama kişinin isteğine göre de tasarlanabilir.

Taşınabilir tekerlekli tiny house hareket kazandığı ve istenilen bir zaman diliminde taşınabildiği için günümüz dünyasında bu tarz evleri tercih eden insan sayısı artmaktadır. Hem hareket edebilmesi, hem insanın barınma ihtiyacını karşılayabilmesi taşınabilir tiny house tarz evleri ön plana çıkartmaktadır. Kamyon veya daha büyük araçlar ile taşınan, taşınabilir tiny house ev modelleri yerleştirildiği bölgeden başka bir bölgeye götürüleceği zamanda yine kamyon tarzındaki büyük araçlar ile taşınır. Bu evlerin taşınabilecek boyutta ve ağırlıkta olması kara yolları idaresinin belirlediği ölçütler göz önüne alınarak şekillenir.

Maliyeti oldukça uygun olan taşınabilir tiny house çekirdek bir aileye yetebilecek büyüklüktedir. Karavana benzeyen görüntüsü ile büyük evler yapılmasına izin verilmeyen arsalarda yazlık gibi tercih edilebilir. Issız veya insanların yoğun olduğu yerlere götürülebilen bu evler, birçok amaç için kullanılmaktadır. Evin iç mekanı küçük olsa da, az bir eşya ile şık bir görüntü vermek mümkündür. Ahşap veya betondan yapılacağı gibi kiremitten de taşınabilir evler yapılabilir. Estetik özelliğinin yanı sıra çevre dostu olan bu evler, geri dönüşüm ile çevreye kazandırılır.

Bir önceki yazımız olan Tiny House Ömrü Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi