Tiny House Evler Nasıl Isınır?

Tiny House Evler Nasıl Isınır?

Tiny house günümüzde artık soğuk ya da sıcak fark etmeden tüm iklim bölgelerinde tercih edilen yapılar arasında yer almaktadır. Tiny house ev ısıtma sistemleri de bu iklim şartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Her iklim çeşidi için farklı şekilde sağlanan tiny house ev yapıları soğuktan koruyacak üst düzey yapıya da sahiptir. Tiny house evler galvaniz yapısal çelik ile elde edilen çelikler ile yapılmaktadır. Paslanmaz çelik sistemler üzerine inşa edilen bu yapıların sistemleri gerekli yalıtım özelliklerine de sahiptir. Tiny house evlerin iç duvar ve dış duvar yapıları evlerin mevsim şartlarına uygun sağlaması açısından oldukça önemlidir. Soğuk bölgelerde bu duvarların kalın bir yapıya sahip olmaları gerekmektedir. Müşterilerin yaptıkları talepler doğrultusunda hazırlanan tiny house yapılar mevsim şartları açısından da gerekli bilgiler göz önünde bulundurularak sağlanmaktadır. Soğuk bölgelerden yapılan talepler ile bu konuda gerekli yapı özellikleri ön plana çıkarılarak müşteri bilgileri verilmektedir ve bu konuda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Tiny house evlerle ilgili en çok merak edilen konuların başında hiç şüphesiz ki ısınma yöntemleri geliyor. Çünkü tiny house alanında yaşanan yenilikler ve gelişen teknolojiye rağmen ne yazık ki hala pek çok kişi tiny house evlerde ne tür önlemler alınırsa alınsın ısınma sorununun yaşanacağını düşünüyor. Oysa ki tiny house evler nasıl ısınır sorusunun yanıtını vermek, aslında ısınma yöntemlerinden çok, ısı yalıtımı konusunda atılan adımlarla mümkün olabiliyor. Peki bu ne anlama geliyor? Eğer evinizde yalıtım yoksa, betonarme veya tiny house fark etmeksizin ısınma sorunu yaşanabileceğini bilmeniz gerekiyor. Ek olarak, kullanılan yalıtım malzemelerinin kalitesi de ısının ev içerisinde kalabilmesini büyük oranda etkiliyor. Evinizde yalıtım sorunu yoksa ve yalıtım malzemelerinin kalitesinden eminseniz, o halde sıra tiny house evinizi ısıtmak için seçebileceğiniz yöntemlere karar vermeye geliyor.

Diğer tüm yapılarda olduğu gibi tiny house evlerde de yalıtımın kritik seviyede önemli olduğundan içeriğimizin başında da söz ettik. Öyleyse ısı yalıtımı yapılmış tiny house evler nasıl ısınır sorusunu yanıtlayabiliriz. Bu noktada ısınma yöntemlerini seçerken önceliğiniz beklentileriniz ve bütçeniz olmalı. Ardından evinizin büyüklüğü, oda ve kat sayısı ve diğer değişkenleri de göz önünde bulundurarak ısınma konusunda son kararınızı verebilirsiniz. Yalıtım konusu soğuk bölgeler için yapılacak olan yapılar için son derece önemlidir. Kalın duvara sahip ve yalıtım konusu son derece önemli olan bu yapı ile soğuk bölgelerde soğuğa dayanıklı bir eve sahip olunmaktadır. Tiny house ev ısıtma sistemleri içinde yer alan sistemler barınma ihtiyacı için üretilen konutlarda yer alan ısı ve ses yalıtım sistemleridir.

Tiny house evlerin üretiminde ısıtma sistemi olarak son derece teknik özellikler sağlanmaktadır. Disiplinle hareket edilerek hazırlanan ve uygulanan yapılar sayesinde soğuktan korunma da en iyi şekilde sağlanmaktadır. Bu özellik için ciddi çalışmalar yapan bir firma ile çalışmak güven ve kalite açısından da sizi rahat ettirecektir. Genel olarak tiny house ev yapıları için yapılan uygulamalarda çatıya osb artı membran uygulaması yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak bu uygulama ya da farklı uygulamalar için de görüşmeler yapılmaktadır. Ayrıca ısıtma sistemleri için genelde duvara strafor kullanımı yerine isteğe bağlı bir şekilde taş yünü uygulaması da soğuk bölgelerde iyi bir ısı yalıtımı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra bağlantı geçişleri de soğuk açısından oldukça önemlidir, bağlantı geçişlerine lata eklenerek soğuk ısı geçişi önlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tiny House Neden Tercih Ediliyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

Resim Galerisi